Zegary-biologiczne.doc

(195 KB) Pobierz
Zegary biologiczne

Конференция “Торсионные поля и информационные взаимодействия”. Москва 10-11 сентября 2016 года.

 

Wolnozmienne zegary biologiczne wykorzystujące pola torsyjne

 

 

Диана Войтковяк1, Bernardetta Głębicka, Кажимеж Радушкевич2, Мирослава Скурковска, Анджей Фрыдрыховски1

 

ПОЛЬША

 

1) Департамент физиологии человека, Факультет наук о здоровье с Факультетом акушерства и Институтом морской и тропической медицины Гданьского медицинского университета; Тувима 15, 80-210, Гданьск – ПОЛЬША; 2) ООО ПОЛЬИМОР, Гданьск

 

Диана Войтковяк: science@adr.com.pl

 

 

 

W pracy przedstawiono wyniki badań eksperymentalnych pokazujących związek pól torsyjnych docierających do nas ze Słońca z cyklicznymi zmianami fizjologicznymi człowieka opisanymi przez lekarzy na początku dwudziestego wieku pod określeniem biorytmów, charakterystykę tych pól z użyciem spektroskopii pól torsyjnych, a niosących informację pierwiastków chemicznych: jodu, rtęci i uranu, powiązanie z astrologicznymi znakami zodiaku, nową metodę wglądu we wnętrze Słońca, obecność pola torsyjnego pochodzącego od wspomnianych pierwiastków w ciele człowieka, jak również promeniowanego przez żarówki halogenowe i lampy rtęciowe, oraz możliwości jego minimalizowania.

 

 

Punkt wyjścia

Wprawny obserwator jest w stanie zauważyć, obserwując samego siebie, że kiedy Słońce jest w znaku Panny możliwości myślenia analitycznego są wyjątkowo wysokie, że w znaku Skorpiona agresywność jest podwyższona, że w znaku Lwa i Wagi apetyt jest obniżony itp. Więcej, zauważy że coś tu się odrobinę nie zgadza, bo okres myślenia analitycznego opóźnia się i przeciąga się o jeden dzień dłużej i pozostałe wymienione okresy również. Stąd mogą się pojawić wątpliwości, czy na pewno chodzi tu o znak zodiaku, a wobec tego może pojawić się też zniechęcenie to tego typu analiz, aktualnego wpływu oddziaływań astrologicznych ciał  niebieskich. Te aktualne wpływy należy odróżnić od  najbardziej znanej astrologii urodzeniowej, która opiera się na raz wdrukowanej na całe życie informacji. Żeby zbadać informację pola torsyjnego przychodzącego od Słońca możemy wykorzystać akcelerator pola torsyjnego opisany w doniesieniu zjazdowym poprzedniej konferencji Торсионные поля и информационные взаимодействия.1 Do badań wykorzystaliśmy akcelerator z ośmioma sekcjami elektrod o odstępie 2cm, w którym cząstki pola torsyjnego poruszają się ruchem helikalnym między elektrodami zasilanymi coraz większym napięciem, dostarczanym z 5 bateryjek 9V. Osiem par elektrod zastosowano aby kąt widzenia na wlocie akceleratora był możliwie wąski i nie wchodziła informacja od występujących w sąsiedztwie na ekliptyce planet, szczególnie Merkurego. Dokładne nakierowanie na kierunek Słońca rozpoznawano po świetle przechodzącym przez puste wnętrze akceleratora. Za akceleratorem umieszczano fiolkę z 10ml wody i włączano akcelerator na 3s. Następnie w laboratorium badano zasieg promieniowania z fiolki z wodą metodą typu kinezjologicznego, wykorzystując kolejno dwanaście metalicznych wzorców Kategorii (kolorów radiestezyjnych, znaków zodiaku) trzymanych w dłoni, analogicznie jek to wcześniej opisano.[1] Spodziewano się zaobserwować obecność znaku zodiaku.

 

Co nam niesie słonko?

W tabeli 1 przedstawiono zestawienie pomiarów pola torsyjnego Słońca prowadzonych przez dwa miesiące. Obraz zmian promieniowania Słońca okazał się znacznie bardziej złożony niż można było się spodziewać. Oprócz znaku zodiaku, trzy cykle długości mniej więcej 22, 27 i 30 dni, które z dużym prawdopodobieństwem odpowiadają tak zwanym biorytmom wyznaczonym przez lekarzy, uczniów Zygmunta Freuda (Hermann Swoboda,Wilhelm Fliess) którzy obserwowali ok. 23 i 28 dniową cykliczność u swoich pacjentów dotyczącą: gorączkowania, stanów zapalnych, bólu, zdrowienia albo kryzysów, często kończących się śmiercią. Niestety równie szybko jak cykle te zostały odkryte, zostały sprowadzone na manowce, przez jednego z ich odkrywców, który chciał zrobić z nich coś w rodzaju numerologii, gdzie prosta matematyka posiada prymat nad materią. Przyporządkował arbitralnie trzem cyklom dokładną liczbę dni liczonych od urodzenia. Oczywistym jest, że każdy z tych cykli nie składa się z okrągłej liczby dni. W tabeli 1 kolorem czerwonym oznaczono przebieg związany ze znakami zodiaku, kolorem żółtym cykl 30-dniowy, kolorem niebieskim cykl 27 dniowy, kolorem zielonym cykl 22 dniowy, z prawej strony oznaczono liczbą dni. W pierwszej kolumnie podany jest numer Kategorii, w pierwszym wierszu dzień miesiąca.

 

Cykl 30 dniowy - 1/12 znaku zodiaku

Kiedy spojrzymy na wykresie na cykl ok. 30 dniowy zauważymy, że jest ściśle zsynchronizowany ze znakami zodiaku. To dokładnie 1/12 czasu trwania cyklu znaków zodiaku a więc 30,44 dnia. Kiedy znak zodiaku jest w swej początkowej fazie to mały cykl jest w Kategorii 1 (odpowiednik Barana), a kiedy znak zodiaku jest w ostatniej fazie, wówczas mały cykl jest w Kategorii 12 (odpowiednik Ryb). Mamy tu do czynienia z tzw. fraktalem planetarnym opisanym w książkach jednego z autorów niniejszej pracy. [2, 3] W książkach tych został on opisany na podstawie cyklów rozwojowych człowieka i zwierząt oraz na podstawie rozkładu trwałych cech etnicznych na kuli ziemskiej. Jest to fraktal o wielu poziomach podobieństwa, odpowiadający w swej idei ezoterycznemu prawu oktaw [4]. Jednak w przeciwieństwie do prawa oktaw, z podziałem na siedem lub osiem części składowych, zachowanego w opisach literaturowych jedynie fragmentarycznie, tutaj występuje podział całości na dwanaście części i każdej części na dwanaście i schodząc jeszcze niżej na dwanaście, itd. W promieniowaniu Słońca przy bardziej dokładnych pomiarach możemy zaobserwować obecność trzeciego poziomu - 1/144 czasu trwania cyklu znaków zodiaku ok 2,54 dnia, gdzie zmiany fazy występują co kilka godzin.

W książce [2] opisano tzw. zegar rozwojowy, funkcjonujący w oparciu o model fraktala planetarnego zsynchronizowanego z rocznym obiegem Ziemi wokół Słońca (faza cyklu jest przesunięta). Poszczególne fazy cyklu powiązano z aktywacją określonych systemów neuroprzekaźnictwa w mózgu. W zegarze rozwojowym człowieka obserwuje się cykle: 144 lata (zmiana fazy co 12 lat), 12 lat i 1 rok, a u gryzoni również 1/12 roku. Poniżej przedstawiono zestawienie zaczerpnięte z tej książki, oparte o reanalizę danych znajdujących się w publikacjach naukowych, zaktualizowane o histaminę. W zestawieniu podano również hasłowo, związane z poszczególnymi neuroprzekaźnikami funkcje i zaburzenia psychiczne.

 

Noradrenalina (występuje powiązanie noradrenaliny z adrenaliną) - Kategoria 1, Kategoria 8 - poszukiwanie nowości, aktywność, agresywność, poziom pobudzenia, zaangażowana w zmienione stany nastroju w manii i depresji.

Acetylocholina - Kategoria 2 - bierze udział w przetwarzaniu bodźców zmysłowych, wyszukiwanie bodźców istotnych lub związanych z nagrodą, zaangażowana w uczenie, pamięć i zmienione stany nastroju w manii i depresji.

Kwas glutaminowy (występuje powiązanie kwasu glutaminowego z glicyną i GABA - dla K3) - Kategoria 3, Kategoria 6 - wyższe funkcje umysłowe, podłoże uczenia i pamięci, schizofrenia, halucynacje, iluzje.

Serotonina - Kategoria 4 - odgrywa rolę w lęku, powiązanie z zachowaniami defensywnymi, apetyt na węglowodany, zespół zaburzeń pourazowych.

Dopamina - Kategoria 5 - powiązanie z systemem nagrody i motywacji, w tym z przewidywaniem nagrody, spadek apetytu, paranoja.

Opioidy (występuje powiązanie opioidów z acetylocholiną - dla K7) - Kategoria 7 -modulacja odczuwania bólu, apetyt na węglowodany i tłuszcze, depersonalizacja, dysocjacja, derealizacja.

Kannabinoidy - Kategoria 11 - efekt nagrody, wzrost apetytu, szczególnie do pokarmów słodkich, cechy paranoidalne.

Histamina - Kategoria 12 - regulacja apetytu, regulacja termogenezy, uzależnienia od używek, działanie przeciwpadaczkowe, pobudzenie świadomości, zachowanie chorobowe.

 

To zestawienie ustalone na podstawie fraktala planetarnego zsynchronizowanego długością okresu dokładnie z obiegiem Ziemi wokół Słońca bez znajomości obecności takiego fraktala w promieniowaniu docierającym do nas ze Słońca, możemy przyjąć wstępnie jako tożsame z fraktalem planetarnym obserwowanym w naszych doświadczeniach pomiaru pola torsyjnego docierającego ze Słońca. Dodatkowo, występuje ścisła zbieżność cech znaków zodiaku opisywanych przez astrologów z Kategoriami reperezentowanymi w zegarze rozwojowym [2]. Wiedza ta może być wykorzystywana do konstrukcji nowej generacji leków homeopatycznych oddziałujących na systemy neuroprzekaźnictwa.

 

Przesunięcie znaków zodiaku o 21h i charakter momentu przejścia

Teoretycznie należałoby się spodziewać, że zmiana znaków zodiaku w postaci pola torsyjego docierającego ze Słońca będzie albo skokowa, albo w przybliżeniu liniowo intensywność sąsiednich znaków zodiaku będzie zmieniać się na całej długości średnicy Słońca, kiedy przechodzi ono przez granicę znaków zodiaku na ekliptyce. W tym celu wykonano badania zmian intensywności promieniowania poszczególnych Kategorii przez Słońce w okolicy przejścia z jednego do drugiego znaku zodiaku. Już wstępne badania pokazały, że przejście do kolejnego znaku zodiaku jest opóźnione o ok 21 h wzgledem efemeryd astrologicznych, zarówno polskich [5] jak i amerykańskich [6]. Fakt przesunięcia wchodzenia w kolejny znak zodiaku ma ważne konotacje dla interpretacji astrologicznych, szczególnie że niektórzy autorzy efemeryd astrologicznych chwalą się, że wykonali obliczenia z dokładnością do sekundy, co może uśpić czujność astrologów korzystających z takich efemeryd, mających zwykle świadomość ograniczoności precyzji stawianego horoskopu.

Drugim spostrzeżeniem był fakt, że aktywna astrologicznie jest jedynie wewnętrzna część Słońca - jądro. Średnica tarczy słonecznej widziana w lecie to 31 minut kątowych, czyli że Słońce przemieszcza się przez dany punkt ekliptyki 12,5 godziny. Obserwowane zmiany trwają mniej niż 2,5 godziny, tj. aktywna astrologicznie jest tylko 1/5 średnicy Słońca. W tym czasie następuje stopniowy spadek intensywności określonego znaku zodiaku (w przedstawionym niżej przypadku K3) i wzrost intensywności kolejnego(K4), przy jednoczesnym spadku intensywności Kategorii 12 mniejszego cyklu 1/12 roku i wzroście intensywności Kategorii 1 cyklu 1/12 roku. Na rys. 1 przedstawiono przechodzenie Słońca do kolejnego znaku zodiaku - ze znaku Byka do Bliźniąt, zmierzone 21.05.2016r.

 

 

 

 

Rys. 1. Pomiary zmian intensywności w czasie w promieniowaniu pola torsyjnego Słońca dnia 21.05.2016, dla czterech Kategorii które były bezpośrednio związane ze zmianą znaku. K12 - ostatnia Kategoria małego cyklu, K1 - pierwsza Kategoria małego cyklu, K2 - schodzący znak zodiaku, K3 - wchodzący znak zodiaku.

 

O godzinie 13.15 widoczne jest małe plato trwające około 0,5h. Z kilku pomiarów, wykonanych na przestrzeni kilku lat, wyłania się wspólny charakter zmiany wchodzącego znaku zodiaku przedstawiony na rys. 2.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Rys. 2. Charakter zmian intensywności promieniowania z fiolki poddanej naświetlaniu akceleratorem, rozrysowany dla Kategorii odpowiadającej znakowi zodiaku, w który wchodzi Słońce. t - czas, R zasięg promieniowania z fiolki z wodą dla badanej Kategorii. Symbol 1/5φ pokazuje czas w ciągu którego Słońce przesunie się na ekliptyce o dystans odpowiadający 1/5 jego średnicy. 

Te małe plato jest najciekawszym efektem ponieważ wskazywałoby na jeszcze mniejsze jądro o innych własciwościach we wnętrzu tego większego obejmującego 1/5 średnicy Słońca.

Środek plato dotyczący zmiany znaku zodiaku przypadał 21.05.2016 o godzinie 13.15. Dane odczytane z efemeryd [4] wskazują, że zmiana znaku zodiaku powinna mieć miejsce poprzedniego dnia o godzinie 14.34 czasu GMT czyli 16.34 czasu lokalnego. Oznacza to opóźnienie zmiany znaków zodiaku o 20 godzin i 41 minut.

 

Cykl 27-dniowy

              Dla cyklu 27dniowego (sposób określenia że przejście kategorii 7 powiązane jest z cyklem 27 dniowym opisane jest w dalszej części artykułu) zaobserwowaliśmy w trakcie tych samych pomiarów 21.05.2016 obecność analogicznego małego plato o czasie trwania około 0,5h dla Kategorii 7. Wystąpienie tego efektu nastąpiło nieco później, zbieżność tych dwóch przejść Kategorii należy uznać za przypadkową.

 

Rys. 3. Pomiary zmian intensywności Kategorii 7 w czasie, w promieniowaniu pola torsyjnego Słońca dnia 21.05.2016, związanej w tych godzinach z cyklem 27 dniowym.

 

Ten sam charakter zmian sugeruje, że tak jak znaki zodiaku i cykl 30-dniowy są generowane przez fraktal planetarny Ziemi (geocentryczny układ znaków zodiaku na ekliptyce), tak i dwa pozostałe cykle są prawdopodobnie zewnętrznego pochodzenia od planet Układu Słonecznego, a nie generowane przez samo Słońce.

 

Sposób w jaki pole torsyjne dociera ze Słońca

Badana laboratoryjnie szybkość rozchodzenia cząstek pola torsyjnego w powietrzu to kilkadziesiąt m/s [1], czyli bardzo mała. Z drugiej strony, kiedy rozdzielimy na pryzmacie wiązkę światła z lasera półprzewodnikowego lub żarówki halogenowej to otrzymujemy oddzielnie niewidoczną wiązkę pola torsyjnego i odchyloną o inny kąt wiązkę światła, przy czym obie te wiązki niosą cec...

Zgłoś jeśli naruszono regulamin