Larson B.V._Legion Niesmiertelnych_04_Swiat Maszyn.rtf

(74290 KB) Pobierz
Larson B.V._Legion Niesmiertelnych_04_Swiat Maszyn



Struktura ziemskich legionów około roku 2125

 

Ziemskie siły zbrojne dzielą się na dwie zasadnicze grupy. Większość okręw i żnierzy podlega Hegemonii, czyli organowi planetarnemu skupionemu na obronie świata ojczystego. Pozostała część wojska jest zorganizowana w niezależne legiony.

Legiony wynajmowane do walki poza Ziemią w innych układach gwiezdnych na Rubieży 921. Legioniści reprezentują praktycznie wszystkie siły Ziemi posiadające doświadczenie bojowe.

Wszyscy najwyżsi rangą oficerowie członkami Hegemonii. Stopień trybuna (odpowiednik dawnego generała brygady) stanowi najwyższą godność dostępną członkowi niezależnego legionu.

Poniżej podajemy wykaz stopni:

Konsul odpowiednik stopnia generała pięciogwiazdkowego nadawanego w wielonarodowej przeszłci Ziemi. Ranga konsula ma charakter tymczasowy i jest przyznawana wyłącznie w czasie otwartej wojny z siednimi mocarstwami. Możliwe jest ustanowienie kilku konsulów, gdyby Ziemia zaangażowała się w działania wojenne na kilku frontach.

Pretor generał czterogwiazdkowy. Stopień ten nadaje się rzadko, ale nie jest zastrzeżony dla jednej osoby. Wszyscy konsulowie wybierani z puli tych nie czołowych oficerów.

Ekwita generał trzygwiazdkowy. Jest to najwyższa ranga dla oficera mogącego brać czynny udział w bitwach i odpowiedzialnego za kierowanie całym frontem w czasie wojny. Ekwita może dowodzić obroną całego świata lub kilku światów.

Imperator generał dwugwiazdkowy. Imperatorów wykorzystuje się często do koordynacji dział kilku legionów zaangażowanych w jeden konflikt.

Trybun generał jednogwiazdkowy lub generał brygady. Każdym legionem dowodzi trybun, posiadający praktycznie peł autonomię w zakresie szczegółów misji. Na legion składa się od dziesięciu do piętnastu kohort. Połowę kohort stanowią lekkozbrojni, a drugą połowę ciężkozbrojni z bronią większego kalibru. Do niektórych legionów przydziela się wyspecjalizowane kohorty pomocnicze.

Primus odpowiednik pułkownika. Primus dowodzi kohortą, oną z dziesięciu zwykłych jednostek w sile...

Zgłoś jeśli naruszono regulamin