Modelujący biustonosz bez fiszbin.docx

(1681 KB) Pobierz

Modelujący biustonosz bez fiszbin.

https://loskutkova.ru/wp-content/uploads/2016/02/8.jpg

Cześć przyjaciele.

 

Dziś taki damski produkt będziemy modelować jako stanik bez dodatkowych dodatków - np. Kości.

Aby to zrobić, musisz mieć podstawowy wzór na biustonosz bez fiszbin. I już na podstawowym wzorze wymodelujemy właśnie taki model a la „retro”.

Niemal każdy model można modelować na podstawie biustonosza. Ta nieruchomość

Jak wiesz, rysunek podstawowy dotyczy wszystkich rodzajów odzieży. Ale modelowanie bielizny jest również bardzo interesujące i ekscytujące.

Aby rozpocząć modelowanie prania, musisz nauczyć się budować podstawę rysunku prania.

W tym celu możesz skorzystać z mojej metody konstruowania własnego wzoru biustonosza bez fiszbin, której uczymy się na szkoleniu z szycia bielizny: „Wszystko to powinno być uszyte 2.0”

Nie ma problemu, będziesz mieć własny wzór - w zależności od rozmiaru. Ten wzór nadaje się zarówno do dużych, jak i małych rozmiarów - jest uniwersalny.

Tak będzie wyglądał Twój wzór, który możesz łatwo zbudować według mojej metody:

IMG_0004

Nazwa części podstawowego wzoru produktu:

Pod nr 1 - górna część kubka

Nr 2 - dolna przednia część miseczki

Nr 3 - dolna część boczna

Nr 4 - pas przedni

Nr 5 - powrót

Tak wygląda produkt, uszyty według podstawowego wzoru z jedynie zmianą kształtu ramiączek iz obszytym bokiem miseczki: ale zwróć uwagę na szwy samej miseczki - są klasyczne i tworzą tzw. Krój w kształcie litery T:

1452845090_6305cbde40ddb1f423eeb59aa04cacfb

Praca Olgi Markowej w szkoleniu E. Fomenkovej

Na tej podstawie zaprojektujemy nasz biustonosz. Dokładniej, zmodyfikuję i wymodeluję tylko miseczkę i przedni pas. Tył pozostanie niezmieniony.

Teraz muszę Was ostrzec: w metodologii daję opcje wykonania oparcia - zarówno normalnego, jak iz dostępem do paska na ramię - z narożnikiem. Znajdziesz opcję, której potrzebujesz.

W tej lekcji zajmiemy się kubkami.

Nasz cel w modelowaniu: modyfikacja poziomego szwu miseczki. Zasadniczo długi poziomy szew składa się z dwóch rzutek - z przodu i z boku. Wierzchołki których znajdują się w jednym miejscu - wystający punkt piersi.

ed1

W rezultacie otrzymujesz konstrukcję z ciekawym konstruktywnym rozwiązaniem modelu:

IMG_0067

Na szkoleniu z szycia bielizny proszę o przesłanie modeli do analizy - a jeden ze studentów przesłał z internetu zdjęcie takiej pracy: to tak naprawdę prototyp mojej próbki.

IMG_6498

Tylko w modelu z internetu jest, moim zdaniem, dodatkowy szew miseczkowy - górny poziomy. Nie zaprojektujemy tego.

W tym produkcie zastosujemy tak prostą technikę jak: tłumaczenie rzutek.
Ale biorąc pod uwagę, że naszym produktem jest bielizna - pamiętajmy, że kształt i objętość miseczki zostały
pierwotnie stworzone dla konkretnego rozmiaru. A najmniejsza zmiana kształtu lub rozwiązań rzutek
może znacznie wpłynąć na dopasowanie przyszłego produktu.

Podczas modelowania prania należy zachować szczególną precyzję podczas zmiany konturów szczegółów kubka.

Tak więc podstawowy podstawowy wzór należy skopiować na inny arkusz papieru. Baza nadal się przyda - do innych modeli. A my będziemy wycinać i zmieniać skopiowane części. Ogólnie - do symulacji.

 

IMG_0007

Pierwszym krokiem jest narysowanie nowego położenia szwów miseczki na dolnych częściach miseczki.

IMG_0009

Po przecięciu dolnych części wzdłuż linii zamykamy rzutki miseczkowe - z przodu iz boku. Z dolnych części miseczki pozostają dwa małe trójkąty. Pomiędzy nimi konstrukcyjnie ułożono dolny otwór kielicha. To musi być zamknięte.

IMG_0010

Łączymy te szczegóły na początku i na końcu dolnej strzałki.

IMG_0012

Kiedy zamykamy wypukłe linie zaszewek miseczek stanika, detale nachodzą na siebie w uniesionych obszarach.

IMG_0013

Bierzemy pod uwagę te miejsca - mierzymy je linijką w milimetrach i zapisujemy. W tej filiżance mamy trzy takie miejsca: w okolicy dolnej, przedniej i bocznej strzałki kubka.

IMG_0014

 

IMG_0015

 

Po co to jest? Wszystkie te „wybrzuszenia” przeniesiemy w miejsce nowych rzutek, aby zachować zaokrąglony kształt miseczki i jej rozmiar. Więc zmierz linijką rozmiar największego nakładania się części, zsumuj je i oblicz ilość.

IMG_0016

IMG_0019

U mnie okazało się, że to tylko 22 milimetry - to objętość miseczki, która mogłaby zniknąć, gdyby linie szwów miseczki były proste. Ile rzutek będziemy mieć teraz na nowym kubku? Tylko dwa (było 3).

Ile stron będą miały dwie rzutki? Cztery. Tutaj dzielimy 22 milimetry na 4. Otrzymujemy 5,5 mm.

Przyklejamy szczegóły górnej miseczki.

Przymocowujemy część do nowej kartki papieru i rysujemy okrąg ołówkiem, uzupełniając dolny szew części. Na dolnym szwie części widać teraz (na zdjęciu poniżej) dwa dodatkowe nacięcia.

Każdą lotkę dzielimy przez 1/3 od środka klatki piersiowej - i stawiamy nacięcie - to miejsce, w którym odkłada się nasze powstałe 5,5 mm. Gładką wypukłą linią rysujemy kontury zaszewek górnej części miseczki. Po prostu zarysowujemy resztę części tak, jak jest. Wyciąć - nowa górna część kubka jest gotowa.

 

IMG_0020

IMG_0021

W ten sam sposób będziemy pracować z dolną częścią - przyklejamy, uzupełniamy wypukłe kontury - dodając 5,5 mm z każdej strony lotki.

IMG_0023

W podstawowej technice konstruowania stanika pas jest zbudowany zarówno na kształt prostokąta, jak iz palcem. Lepiej jest zbudować podstawowy wzór z prostokątnym pasem przednim. Dzięki temu wzór będzie dokładniejszy.

Opierając się na wzorze, modelowanie kręconego paska jest tak łatwe, jak łuskanie gruszek razem, dopasowując boki przedniej strzałki kubka. Przymocuj pas do dolnego szwu i narysuj nową kręconą linię obręczy.

IMG_0024

IMG_0028

Cóż, wymodelowaliśmy filiżankę i otrzymaliśmy nowy wzór. Można go już użyć do szycia.

W następnym artykule będę kroić i szyć biustonosz tym nowym wzorem .

A na dziś mam wszystko. Elena Fomenkova była z tobą.

 

Zgłoś jeśli naruszono regulamin