fakepl mediaregionalne.rtf

(20 KB) Pobierz

Media Regionalne – ogólnopolska grupa prasowa należąca do Grupy Gremi, kontrolowanej przez przedsiębiorcę Grzegorza Hajdarowicza.

 

===

Dziennik Wschodni — lokalna gazeta codzienna obejmująca zasięgiem obszar województwa lubelskiego oraz część województwa mazowieckiego.

 

Przyjazny Czytelnikom, zawsze po stronie mieszkańców, rodzinny i nowoczesny – taki jest „Dziennik Wschodni”, największa gazeta regionalna w województwie lubelskim.

 

Profesjonalny zespół przygotowuje sześć wydań w tygodniu – od poniedziałku do soboty. Każdego dnia mamy do zaoferowania naszym Czytelnikom najbogatszy serwis informacyjny z całego województwa. Dodatkowo dla największych miast w regionie – Białej Podlaskiej, Chełma, Lublina i Zamościa – przygotowujemy specjalne strony zawierające wyłącznie lokalne informacje. A w piątki w Puławach i w Świdniku do „Dziennika Wschodniego” dołączamy bezpłatne tygodniki lokalne.

 

Dla miłośników futbolu i innych dyscyplin w poniedziałki wydajemy dodatek „Sport”. We wtorki ukazuje się „Oferta” – dodatek z bezpłatnym i ogłoszeniami. W środy wychodzi „Dom” – poradnik dla kupujących nieruchomości i tych, którzy budują lub remontują, a w czwartki wydajemy „Moto” – dodatek dla fanów motoryzacji z ciekawostkami, testami nowych aut i poradami. Piątek to dzień, w którym ukazuje się „Magazyn” – weekendowy dodatek z reportażami, wywiadami oraz przewodnikiem po weekendowych imprezach, a także „Tele Program” – kolorowy przewodnik po stacjach TV. Sobota to „Czas relaksu”, czyli dodatek z krzyżówkami, rysunkami satyrycznymi i dowcipami, opowiadanymi przez znane osoby.

 

„Dziennik Wschodni” to najlepiej poinformowana gazeta w województwie, zawsze stająca w obronie Czytelników, uważnie patrząca władzy na ręce. Naszej uwadze nic nie umknie.

 

===

Echo Dnia – kielecki dziennik regionalny wydawany od 1 grudnia 1971.

 

Na swoim rynku jesteśmy zdecydowanie gazetą numer jeden. „Echo Dnia" to w rzeczywistości trzy gazety w jednej. Codziennie swoje wydania otrzymują Czytelnicy w województwie świętokrzyskim, dawnym województwie radomskim oraz dawnym tarnobrzeskim. Gazeta ukazuje się w siedmiu lokalnych wydaniach.

 

Każdego dnia oferujemy naszym Czytelnikom także dodatki tematyczne: w poniedziałek - „Echo Sportowe", we wtorek - „Mój Dom", w środę - „Nasz Styl", w czwartek - „Zdrowie i Uroda", w piątek - „Super-Relaks" z dodatkiem telewizyjnym „Tele-Echo", a także dwa dodatki „Weekend" przeznaczone dla czytelników Kielc i Radomia, osiem tygodników regionalnych obejmujących swym zasięgiem całe województwo świętokrzyskie oraz trzy tygodniki w regionie radomskim. Oprócz tego regularnie ukazują się dodatki okolicznościowe, takie jak „Skarb Kibica", „Szkoła", „Na Walentynki", „Maturzyści" i inne.

 

===

Nowiny – dziennik wydawany w Rzeszowie od 15 września 1949.

 

Lokalność, wiarygodność, użyteczność - to najważniejsze cechy, które opisują charakter dziennika „Nowiny". Gazeta ukazuje się w południowo-wschodniej Polsce. Redakcja mieści się w Rzeszowie, stolicy województwa podkarpackiego.

W roku 2004 wschodnia granica Podkarpacia stała się granicą Unii Europejskiej. Przed regionem rysuje się więc szansa szybkiego rozwoju. Wspieranie tego rozwoju stało się dla „Nowin" najważniejszym wyzwaniem. Gazeta stara się wskazywać mieszkańcom nowe szanse, ale też patrzy na ręce elitom i politykom.

 

„Nowiny" są absolutnym liderem na swoim rynku pod względem czytelnictwa i sprzedaży. Gazeta jest też postrzegana jako najbardziej opiniotwórczy dziennik lokalny i ceniony nośnik reklamy. Swym zasięgiem obejmuje województwo podkarpackie i obrzeża województw: lubelskiego, świętokrzyskiego i małopolskiego.

 

Jesteśmy stąd, piszemy dla Ciebie - to hasło, które najlepiej oddaje podstawową cechę gazety, czyli lokalność. Na tym haśle od kilku lat opieramy naszą strategię i budujemy pozycję marki. Bliski kontakt z Czytelnikami zyskujemy dzięki pięciu mutacjom: Rzeszów; powiat rzeszowski; powiaty dębicki i mielecki; rejon przemysko-jarosławski; stalowo-wolski i krośnieński.

 

Strategicznym filarem naszej gazety jest także użyteczność. Na codziennych kolumnach poradnikowych Czytelnicy znajdują wiele praktycznych informacji na tematy związane z: prowadzeniem domu, zdrowiem, motoryzacją i edukacją. Dzięki temu - w co wierzą dziennikarze - gazeta staje się oczekiwanym gościem w każdym podkarpackim mieszkaniu - jak dobry sąsiad.

 

===

Gazeta Lubuska – dziennik wydawany w Zielonej Górze. Ukazuje się od 1952 roku. Dziennik ukazuje się codziennie (oprócz niedzieli) w całym województwie lubuskim oraz w powiatach: choszczeńskim i myśliborskim w województwie zachodniopomorskim, głogowskim i polkowickim w województwie dolnośląskim, międzychodzkim, nowotomyskim i wolsztyńskim w województwie wielkopolskim.

 

Na „Gazetę Lubuską" zawsze można liczyć; „Gazeta Lubuska" jest jak przyjaciel" - takie zdanie mają o nas Czytelnicy.

Dla nich codziennie zbieramy ok. 300 informacji, które publikujemy na 48 stronach w 9 mutacjach od poniedziałku do soboty. Wydajemy również trzy lokalne tygodniki: w Zielonej Górze, Gorzowie Wielkopolskim oraz Żaganiu i Żarach oraz codzienne dodatki: „Sport", „Za kierownicą", „Dom", „Praca i pieniądze", „Zakupy z głową", „Masz prawo wiedzieć", „Magazyn Rodzinny".

 

Piszemy nie tylko dla lubuszan, ale także dla Czytelników w powiatach: głogowskim (Dolny Śląsk), wolsztyńskim (Wielkopolska), choszczeńskim i myśliborskim (Zachodnie Pomorze). Każdego dnia naszych pięćdziesięciu dziennikarzy można spotkać tam, gdzie Czytelnicy czekają na pomoc lub interwencje. Bo na nas zawsze można liczyć.

 

===

Gazeta Pomorska – codzienna gazeta (wychodzi we wszystkie dni tygodnia oprócz niedziel) województwa kujawsko-pomorskiego, z redakcją główną i drukiem w Bydgoszczy.

 

„Gazeta Pomorska" jest największym dziennikiem w województwie kujawsko-pomorskim. Swoim zasięgiem obejmuje też gminy i powiaty w woj. wielkopolskim, pomorskim oraz warmińsko-mazurskim.

Codziennie drukujemy czternaście wydań lokalnych. Jeśli więc Czytelnik otrzymuje w kiosku swoją gazetę w objętości 28 stron, to w rzeczywistości dziennikarze „Gazety Pomorskiej" musieli przygotować tych stron aż 98! Dodać do tego trzeba jeszcze stałe i okazjonalne dodatki tematyczne, ukazujące się z całym nakładem dziennika lub jego częścią.

 

Centrala redakcji mieści się w Bydgoszczy. Gazeta ma 12 oddziałów w największych miastach regionu. Dzięki temu jest zawsze blisko spraw swoich czytelników. Wspiera liczne inicjatywy lokalne. Niektóre z nich przeradzają się w duże akcje społeczne - jak choćby ta, która ma doprowadzić do podjęcia przez rząd decyzji o modernizacji zapór wodnych na Wiśle, co zwiększyłoby bezpieczeństwo setek tysięcy ludzi.

 

„Pomorska" uczestniczy w życiu regionu i jego mieszkańców inspirując lub obejmując patronatem ważniejsze wydarzenia kulturalne, wspierając lokalny sport (koszykówkę, siatkówkę, żużel, piłkę nożną) i organizując imprezy gospodarcze, np. ranking Złota Setka Pomorza i Kujaw, czy rodzinne, jak coroczny Zjazd Bliźniaków.

 

Tym, co wyróżnia „Gazetę Pomorską" na tle prasy regionalnej w Polsce, jest najwyższy wskaźnik lojalności Czytelników wobec tytułu. Dzięki temu możemy pochwalić się nieosiągalnym dla innych gazet poziomem prenumeraty. Z około 90 tys. egzemplarzy średniego sprzedawanego nakładu, ponad 50 tys. dociera do stałych prenumeratorów.

 

Gazetę redaguje doświadczony, profesjonalny zespół. Co roku dziennikarze „Pomorskiej" otrzymują nagrody w konkursach prasowych o zasięgu ogólnokrajowym.

 

===

Gazeta Współczesna - regionalny dziennik informacyjny, ukazujący się od 1951 w Białymstoku.

 

„Gazeta Współczesna" jest największą gazetą codzienną w północno-wschodniej Polsce. Ukazuje się w trzech województwach, w tym w jednym malowniczych najbardziej malowniczych i magicznych miejsc w kraju - na Mazurach.

Równie chętnie sięgają po nią mieszkańcy dużych miast i niewielkich miejscowości. To z pewnością zasługa tego, że staramy się być jak najbliżej naszych Czytelników, wspierać ich i występować w ich imieniu przed władzami i instytucjami.

 

Każdego roku promujemy największe osobowości regionu i możemy się pochwalić jednym z najstarszych plebiscytów sportowych w kraju. Podczas tego rodzaju akcji otrzymujemy po kilkadziesiąt tysięcy kuponów od naszych wiernych Czytelników.

 

„Gazeta Współczesna" ma aż siedem mutacji. Ukazujemy się pięć razy w tygodniu - od poniedziałku do piątku, ale naszą lokomotywą jest wydanie czwartkowe. Właśnie tego dnia Czytelnicy ustawiają się kolejkach, aby kupić nasz „Kramik" z bezpłatnymi ogłoszeniami drobnymi (ich liczba sięga nawet 11 tysięcy). W tej dziedzinie też nie mamy sobie równych w regionie.

 

We „Współczesnej" można znaleźć strony poświęcone rodzinie, seniorom czy spędzaniu czasu w gronie najbliższych. Mając na uwadze sprawy ważne dla Czytelników, przygotowaliśmy także specjalny kącik interwencyjny - „Na kłopoty". Nasze stałe dodatki to: „Auto", „Współczesne Domy i Wnętrza", „Zakupy", „Zdrowo" i „Praca". Oferujemy też jedyny w regionie dodatek skierowany do rolników - „Agro".

 

===

Kurier Poranny – informacyjne, codzienne pismo lokalne regionu północno-wschodniego, wydawane w Białymstoku od stycznia 1990.

 

„Kurier Poranny" to gazeta Białegostoku - stolicy województwa podlaskiego. To tu sprzedajemy blisko 85 proc. swego nakładu, to tu jesteśmy liderem wśród mediów, to tu władza musi się z nami liczyć. Na całym Podlasiu naszym Czytelnikiem jest co czwarty mieszkaniec województwa. Czytają nas głównie osoby z wykształceniem wyższym i średnim.

„Kurier Poranny" to gazeta swoich Czytelników - w ich imieniu wywalczyliśmy np. dla podlasian angiograf - aparat do ratowania życia zawałowcom. Obecnie razem walczymy, by powstała droga ekspresowa Białystok-Warszawa. Zabiegamy również, by w miejscu, gdzie w czasie wojny zwieziono szczątki kilku tysięcy białostockich Żydów i pozostałości po synagodze, stanęła okolicznościowa tablica.

 

Jesteśmy cenieni także z tego powodu, że jako jedyna gazeta piszemy o białostockim biznesie i jako jedyni prezentujemy ranking najlepszych i największych firm Podlasia.

 

===

Głos Dziennik Pomorza – powstała z połączenia trzech dzienników regionalnych („Głos Szczeciński”, „Głos Pomorza”, „Głos Koszaliński/Głos Słupski”) gazeta ukazująca się na terenie województwa zachodniopomorskiego oraz byłego województwa słupskiego.

 

„Głos - Dziennik Pomorza" to najbardziej poczytna gazeta na rynku prasowym Pomorza Zachodniego i Środkowego. Jesteśmy regionalnym dziennikiem wydarzeń i opinii, odwołującym się do Czytelnika silnie związanego z miejscem swojego zamieszkania.

Nasz obszar wydawniczy to całe województwo zachodniopomorskie i część województwa pomorskiego (dawne słupskie). Pierwszy numer gazety „Głos - Dziennik Pomorza" ukazał się 12 stycznia 2007 roku. Dziennik powstał z połączenia trzech tytułów wydawanych na Pomorzu Zachodnim i Środkowym: „Głosu Szczecińskiego", „Głosu Koszalińskiego" i „Głosu Pomorza". Tytuły te pozostały na lokalnych rynkach (w regionie szczecińskim - „Głos Szczeciński", w regionie koszalińskim - „Głos Koszaliński", w regionie słupskim - „Głos Pomorza") jako mutacje gazety, zachowujące dużą autonomię.

 

„Głos - Dziennik Pomorza" łączy w sobie tradycję i nowoczesność. Tytuły ukazujące się na rynku od kilkudziesięciu już lat otrzymały obecnie nową, wspólną kolorową szatę graficzną. Ukazujemy się od poniedziałku do soboty (wydanie magazynowe z dodatkiem TV w piątek). Codziennie wydajemy użyteczne dla naszych Czytelników dodatki tematyczne: w poniedziałek - „Dom", we wtorek - „Pieniądze", w środę - „Praca", w czwartek - „Auto", w piątek - „Market", a w sobotę - „Zdrowie".

 

===

„Nowa Trybuna Opolska” – dziennik regionalny w województwie opolskim.

 

„Nowa Trybuna Opolska" jest najpopularniejszą gazetą w województwie opolskim i jedynym wychodzącym tu dziennikiem regionalnym. Ma na tym rynku opinię tytułu najlepiej poinformowanego.

 

Gazeta gromadzi opolan wokół ważnych inicjatyw. Tę rolę „nto" szczególnie mocno podkreśliła zaangażowaniem się w pomoc powodzianom w 1997 roku i akcję obrony województwa opolskiego w 1998 roku. W latach 2002-2003 dziennik zyskał opinię niezależnego i odważnego, demaskując korupcyjny układ na szczytach władzy regionalnej.

 

Poprzez mutacje powiatowe staramy się być jak najbliżej Czytelnika. Jesteśmy mocno zakorzenieni w tradycji Opolszczyzny - regionu wielokulturowego. Przedstawiamy problemy mniejszości niemieckiej, opisujemy życie przy granicy polsko-czeskiej.

 

Codziennie na naszych łamach ukazują się użyteczne dodatki lub strony tematyczne: „Sport", „Praca" (poniedziałek), „Auto Moto", (wtorek), „Dom dla Ciebie" (środa), „W co się bawić", „Bazar" (czwartek), „Magazyn piątkowy" (piątek), „Magazyn sobotnio-niedzielny", „Opolanka" (sobota).

 

===

„Wieczór Wybrzeża” – dziennik ukazujący się w Gdańsku od 1957, obejmujący swoim zasięgiem dawne województwo gdańskie.

 

Jesteśmy największą i najpopularniejszą na Pomorzu gazetą bulwarową. Dla naszych reporterów nie ma tematu tabu. U nas każde bulwersujące wydarzenie ujrzy światło dzienne. Świadczą o tym nagrody, jakie otrzymują nasi reporterzy, przyczyniający się do rozwikłania wielu głośnych spraw. Ich autorzy zostali uhonorowani przez Stowarzyszenie Dziennikarzy Polskich prestiżowymi "Polskimi Pulitzerami".

 

Oprócz informacji, gwarantujemy Czytelnikowi także dobrą zabawę. Konkursy to u nas chleb powszedni, niemalże co dzień do wygrania atrakcyjne nagrody.

 

"Wieczór Czytelników" to, jak sama nazwa wskazuje, miejsce gdzie opisywane są problemy zgłaszane przez Was samych. Jeśli jest coś, co nie daje Ci spokoju, skontaktuj się z naszymi reporterami. Mówiąc krótko: Twój problem - nasza głowa.

 

Staramy się być jak najbardziej oryginalni. Jako nieliczni postanowiliśmy poruszać tematy damsko-męskie w gazecie codziennej. Tak powstał sobotni "Wieczór Intymny".

 

===

Głos Wielkopolski – dziennik społeczno-polityczny wydawany od 16 lutego 1945 w Poznaniu.

 

Głos Wielkopolski to 70 dziennikarzy w Poznaniu i oddziałach w Wielkopolsce. Dzięki ich specjalistycznemu przygotowaniu i operatywności codziennie na naszych łamach znajdujecie Państwo najświeższe informacje ze swego miasta, regionu i kraju. Jako jeden z nielicznych dzienników regionalnych mamy rozbudowaną sieć korespondentów zagranicznych.

 

Głos Wielkopolski ma 2 mutacje i 13 tygodników lokalnych. Inicjuje wydarzenia o dużym znaczeniu społecznym, gospodarczym i kulturalnym oraz wspiera lokalne i regionalne inicjatywy.

 

Mówiąc o “Głosie” nie można pominąć jego ogromnej siły reklamowej. W soboty dziennik poszerzony jest o dodatki reklamowe Weekend i Rynek Pracy zawierające kilka tysięcy ogłoszeń. Ogłoszenia to właśnie największy atut “Głosu”.

 

Od 1996 roku wydajemy specjalny, nie spotykany dotąd w prasie polskiej dodatek "Nasza Wielkopolska", gdzie publikujemy mapy oraz szczegółowe informacje dotyczące wybranych fragmentów naszego regionu.

 

===

Trybuna Śląska - jedna z największych gazet regionalnych w Polsce ukazująca się od 1945 na terenach dawnych województw katowickiego, bielskiego, częstochowskiego i opolskiego, w pięciu mutacjach - katowickiej, bielskiej, rybnickiej, częstochowskiej i zagłębiowskiej.

Gazeta jest postrzegana przez jej Czytelników jako niezależna i opiniotwórcza.

 

Nasi reporterzy każdego dnia odwiedzają dziesiątki miejsc na terenach województw śląskiego i opolskiego. Są naocznymi świadkami codziennego życia regionu. Nic ważnego nie umknie ich uwadze. Dzięki temu przez sześć dni w tygodniu Czytelnicy otrzymują wyczerpujący i aktualny serwis wiadomości, reportaże, artykuły gospodarcze i korespondencje zagraniczne.

 

Swą wszechstronność zawdzięczamy pracy i doskonałym pomysłom ponad 80 dziennikarzy z centrali "Trybuny Ślaskiej" w Katowicach oraz własnych oddziałów w Bielsku-Białej, Częstochowie, Opolu, Rybniku, Sosnowcu i Warszawie, a także sieci korespondentów na całym Świecie.

Szczególnym poważaniem darzą nas kibice. Mają gwarancję, że codziennie na kolumnach sportowych znajdą interesujące wiadomości.

 

Z myślą o kibicach wydajemy pełnokolorowy dodatek sportowy "Kibic" ukazujący się w poniedziałek i w sobotę. Popularnością wśród Czytelników cieszą się konkursy i imprezy organizowane przez "Trybunę Śląską".

 

Gazeta wydawana jest przy użyciu najnowocześniejszej techniki cyfrowej. Dzięki temu oprócz codziennych wydań gazety do rąk Czytelników             

trafiają profesjonalnie przygotowane i wydane kolorowe dodatki. Nowoczesny system połączeń telekomunikacyjnych gwarantuje wszystkim wydaniom gazety aktualność.

 

===

Słowo Polskie – dziennik dolnośląski wydawany we Wrocławiu od 1945 roku.

 

"Słowo Polskie" jest gazetą najstarszą na Dolnym Śląsku. Ukazuje się nieprzerwanie od 1945 roku. Gazeta posiada 6 ośrodków terenowych - w Wałbrzychu, Kłodzku, Legnicy, Lubinie, Głogowie i Jeleniej Górze.

 

Czytelnikom "Słowa Polskiego" oferujemy codziennie świeży zestaw wiadomości ze świata, kraju, regionu. Różnorodność tematyki na naszych łamach powoduje, że cieszymy się popularnością wśród tysięcy czytelników.

 

W poszczególne dni tygodnia zamieszczamy stałe wkładki tematyczne: AUTO SALON - poniedziałkowy dodatek motoryzacyjny, GIEŁDA PRACY- wtorkowy dodatek dla szukających pracy, WSZYSTKO DLA DOMU - środowy dodatek, SŁOWO O TECHNOLOGII - czwartkowy dodatek o nowych technologiach, KUPUJEMY TANIEJ - piątkowy dodatek handlowy, RELAKS I PRZYGODA - sobotni dodatek turystyczny.

Zgłoś jeśli naruszono regulamin