jin-shin-jyutsu.rtf

(1032 KB) Pobierz

Mówi się, że 10 palców reguluje aż 14 400 funkcji w ciele, dlatego regularne praktykowanie tej metody może przynieść niebywałą harmonię energetyczną i uzdrowienie wszystkich najważniejszych narządów wewnętrznych.

 

NARZĄDY, OBJAWY I EMOCJE ZWIĄZANE Z PALCAMI:

 

Kciuk

 

Narządy: żołądek, śledziona i ramiona

Objawy fizyczne: problemy skórne, bóle głowy, bóle brzucha, nerwowość

Emocje: lęk, depresja, nienawiść, ciągłe zmęczenie

Palec wskazujący:

 

Narządy: pęcherz moczowy i nerki

Objawy fizyczne: problemy z trawieniem, ból mięśni, ból zęba, ból pleców

Emocje: nieśmiałość, strach, niezadowolenie, frustracja, dezorientacja

Palec środkowy

 

Narządy: wątroba

Objawy fizyczne: bóle głowy (szczególnie w okolicy czołowej), migreny, zmęczenie, ból menstruacyjny, problemy z krążeniem, problemy z oczami

Emocje: drażliwość, gniew, złość, niezdecydowanie, brak czujności, nadmierne emocje, ogólne zmęczenie

Palec serdeczny

 

Narządy: płuca, jelito grube

Objawy fizyczne: niestrawność, astma, niewydolność płuc, problemy z oddychaniem

Emocje: smutek, pesymizm

Mały palec

 

Narządy: serce, jelito cienkie

Objawy fizyczne: choroby serca, problemy z kościami, ból gardła, wzdęcia

Emocje: niepokój, nerwowość, brak pewności siebie, skrywanie, wycofanie, udawanie, symulowanie, trud i wysiłek

 

Jak ćwiczyć?

 

Istnieją dwa podstawowe sposoby wykonywania tego ćwiczenia oraz kilka wariacji, zależnych od indywidualnych potrzeb.

 

Możesz przytrzymać kolejno wszystkie dziesięć palców, najpierw na jednej ręce, następnie na drugiej (lub ograniczyć się do palców jednej ręki ścieżki energii i tak przechodzą z jednej strony ciała na drugą). Możesz też skoncentrować się na jednym lub kilku palcach, by skupić się na konkretnych narządach, objawach fizycznych lub emocjonalnych, i w ten sposób je uzdrowić.

 

Koncentrując się na jednym palcu, wybierasz ten, który odpowiada dolegliwości, którą zaczynasz odczuwać. Na przykład, gdy zauważasz, że zaczynasz czuć niepokój obejmujesz kciuk palcami drugiej ręki (tak jak na obrazkach powyżej), lekko je zaciskasz, i skupiając się na nim, oddychasz głęboko i powoli. Często wystarczy dosłownie minuta, by odczuć wyraźne efekty. Drugim przykładem może być pojawiający się ból głowy – wtedy należy objąć palec środkowy, skupić się i powoli oddychać. Ból po chwil odejdzie w zapomnienie.

 

Oprócz trzymania palca w objęciach, można masować jego koniuszek. Zasada jest taka: jeśli odczuwasz nadmiernie daną emocję – obejmij odpowiedni palec; jeśli problemem jest odczuwana dolegliwość fizyczna – skup się na masowaniu; a jeśli występują wszystkie symptomy na raz – obejmij palec na kilka minut, a potem dodatkowo go pomasuj.

 

Jak długo należy trzymać palec?

 

To zależy od czasu, którym dysponujesz. Jeśli masz go dużo, kolejno przytrzymaj każdy z dziesięciu palców, trzymając do momentu, aż poczujesz, jak puls dociera do tego palca (jeśli puls od samego początku był mocno wyczuwalny, to trzymaj do momentu, aż się uspokoi).

 

Jeśli medytujesz rano i/lub wieczorem, możesz wpleść tę metodę w swoją praktykę. Możesz np. obserwując oddech, trzymać jeden palec przez 10 oddechów. Gdy medytacja wraz techniką Jin Shin Jyutsu stanie się twoim codziennym nawykiem, umysł, ciało i emocje szybko zaczną się harmonizować, a komunikacja między świadomością, podświadomością i nadświadomością stanie się łatwa i przyjemna.

 

Jeśli używasz metody awaryjnie, w chwili emocjonalnej lub fizycznej potrzeby, możesz trzymać palec jak długo chcesz i potrzebujesz, np. gdy się stresujesz podczas rozmowy o pracę, gdy partner mówi coś, co cię denerwuje lub gdy masz prezentacje do wygłoszenia, a zaczyna cię boleć gardło. Możliwości wykorzystania tej metody jest naprawdę wiele.

Zgłoś jeśli naruszono regulamin